Monday, May 20, 2024
HomeСпортСамоковката Изабел Крамарска "прелетя" 1000 м за 3:31,30 мин, окичи се със...

Самоковката Изабел Крамарска “прелетя” 1000 м за 3:31,30 мин, окичи се със злато от шампионата “Луковитски моми”

Топ състезателката на “Рилски атлет” Изабел Крамарска спечели по категоричен начин 27-ото издание на международния крос-кънтри шампионат “Луковитски моми”. В категорията на момичетата, родени през 2004 и 2005 година, самоковкото дарование пробяга 1000 м на стадиона в Луковит за впечатляващите 3:31,30 мин, което й отреди място на най-високото стъпало на почетната стълбичка. Втора остана Раиса Тодорова от Провадия с 3:35,60 мин, а трета завърши Андреа Сергиева (“Балкан” – Димитровград) с 3:37,00 мин.

Веднага след категоричния успех в Дунавската низина Крамарска бе засипана с похвали от семейството й, близки, приятели и роднини. Всички те останаха очаровани от темпото на Изабел и от волята за победа, която притежава.

В същата възрастова група, но при момчетата, Георги Ганджулов записа осми резултат на 2000 м, а Александър Шаренкапов и Димитър Тосков завършиха съответно 10-и и 11-и на същата дистанция. При юношите старша възраст пък Иван Цветански измина 3000 м със 7-о време.

В надпреварата в Луковит се пуснаха рекордните 260 състезатели от 43 клуба от страната и 4 от съседна Сърбия.

Следващата спортна проява, в която самоковските атлети ще вземат участие, е държавното първенство по крос-кънтри край Пирдоп – в събота, 28 октомври.