Tuesday, May 21, 2024
HomeРегионКюстендилКаратеките на „Дарис“ Кюстендил с фурор на „Детска Карате Лига“

Каратеките на „Дарис“ Кюстендил с фурор на „Детска Карате Лига“

Младите таланти завоюваха 26 медала, от които 6 златни, станаха 3- ти в комплексното класиране

Отлично представяне направи СК „Дарис” Кюстендил на „Детска Карате Лига”, която се проведе в столицата. В надпреварата участваха 273 състезатели от 12 клуба от цялата страна. Кюстендилската школа се представи с 37 каратеки, които направиха фурор на татамито, спечелвайки 26 медала – 6 златни, 7 сребърни и 13 бронзови, което ги нареди на 3 място в комплексното класиране по медали.

Със златни медали се окичиха – Габриела Церянова- до 12г., +40кг. – Габриела Церянова- до 12г., open категория. – Отборно кумите момичета, до 12г.- Габриела Церянова, Никол Кирилова и Божидара Ранова. – Йоана Харизанова- макевара- до 10г. – Марио Лазов- макевара- до 10г. – Юлиян Захариев- ката, до 18г.

Сребърни медали завоюваха- Мария-Магдалена Стефанова- ката до 12г. – Йоана Харизанова- ката до 10г. – Владимир Николов- макевара до 8г. – Яна Иванова- кумите до 10г., +35кг. – Йоана Харизанова- кумите до 10г., -35кг. – Михаил Христов- кумите до 10г., +35кг. – Марио Лазов- кумите до 10г., -35кг.

Бронзови отличия спечелиха- Божидара Ранова- ката до 12г. – Адриан Кирилов- ката до 8г. – Асен Гьолев- кумите до 12г., -40кг. – Асен Гьолев- кумите до 12г., open категория. – Ния Моновска- до 10г., макевара. – Виктор Церянов- до 10г., макевара. – Михаил Христов- до 10г., макевара. – Адриан Кирилов- до 8г., макевара. – Микаел Бошнаков- до 8г., макевара. – Ния Моновска- до 10г. Кумите, +35кг. – Владимир Николов- до 8г. кумите, -27кг. – Радослав Йорданов- до 8г.кумите, +27кг. – Християн Илиев- до 12г.кумите, +40кг.

“Доволен съм от представянето на всички състезатели! Благодаря на треньорите в клуба за добрата работа”, заяви Борислав Иванов, председател и главен треньор СК „Дарис“ Кюстендил.