Monday, May 20, 2024
HomeСпорт„Марек Юнион-Ивкони“ с тежка загуба от шампиона „Хебър“

„Марек Юнион-Ивкони“ с тежка загуба от шампиона „Хебър“

„Марек Юнион-Ивкони“ записа тежко поражение с 0:3 (17:25, 16:25, 14:25) гейма при визитата си на шампиона „Хебър“ (Пазарджик) в Супер Волей.
В своята зала „Васил Левски“ „тигрите“ не се затрудниха особено за поредната си победа в шампионата. Те играха доста мотивирано, превъзхождаха дупничани през целия мач, позволявайки им да реализират само 47 точки в целия мач.
И в трите гейма пазарджиклии взимаха преднина, поддържаха я докрай и затвориха мача само за 61 минути игра. Пълното предимство даде възможност на Камило Плачи да пусне повече играчи в игра и да им даде възможност за изява.
С най-много точки за „Хебър“ се отличи Якопо Масари с 14 точки (1 блок, 1 ас), а Виктор Йосифов добави още 12 пункта (2 блока, 3 аса) за успеха.
За „Марек Юнион-Ивкони“ Цветелин Цветанов бе най-резултатен с 10 точки (1 блок).
Така момчетата на Найден Найденов продължават да заемат 10-о място в класирането на волейболния елит с актив от 19 точки.
В следващия кръг дупнишкият клуб ще посрещне „Монтана“. Двубоят е насрочен за 1 март от 17,30 часа.