Monday, May 20, 2024
HomeСпортМъжкият отбор на ОХК Беласица е новият член на А хандбална група

Мъжкият отбор на ОХК Беласица е новият член на А хандбална група

В изминалата събота в залата на НСА се проведе финалът на Югозападна Б хандбална група. В първия полуфинал мъжкият отбор на ОХК Беласица срещна отбора на Интер(Благоевград). След трудно начало за ОХК Беласица, Интер поведе 4:1. Но последва съвземане, обрат и постепенно Бела увеличаваше преднината си, за да се стигне до крайното 25:18, като последният гол, дело на младока Илиан Станков при свършило редовно време, дойде след феноменално изпълнение на нарушение от 9-ия метър. За съжаление в мача изкълчи глезен игралият чудесно Яне Опренов и това не му позволи да участва във финала.

В другия полуфинал Пирин (Гоце Делчев) победи домакините от НСА, който останаха 3-ти.

На финала се срещнаха вечните съперници Пирин и Беласица. Мачът беше истински хандбален трилър. Първоначално поведе Бела, после Пирин,  и така до средата на второто полувреме, когато вратарят Велик Танев успя да спаси 6 (шест) последователни дузпи и спомогна с невероятното си представяне Бела да дръпне с 6 гола разлика. И тогава дойдоха инфарктните последни минути, серия отстранявания за 2 минути, съчетани с 3 последователни пропуснати дузпи от петричките хандбалисти. Две минути преди края, с човек по-малко и атака за Пирин, резултатът стана 21:20 за Бела. Публиката, изцяло от Петрич, продължи да окуражава момчетата от Беласица, които удържаха, и дори успяха да отбележат гол 10 секунди преди края, за крайното 22:20.

Поздравления и за отбора на Пирин, мачът беше много коректен благодарение и на тяхната честна и смела игра.

Купата на отбора-победител-този на ОХКБеласица, връчи доц.Сашо Чанев-преподавател в НСА, на капитана Велик Танев.

Ето и героите, които са на път да върнат Петрич в елита на България:

Красимир Мелков, Росен Божинов, Велик Танев,Аспарух Костадинов,Димитър Павлов Джито, Христо Петков, Тома Минчев, Яне Опренов, Стоян Танев, Атанас Стойчев, Петър Спасов, Денис Станковски, Любомир Пешев, Илиян Станков, Иван Неделчев, Константин Кобуров, Димитър Христов.

Треньорски щаб:

Красимир Мелков

Васил Ангелов

Кирил Кипърлиев

Иван Шиков

„Радвам се, че дългогодишните ни усилия дадоха своя плод. Мъжкият отбор е отново член на А РХГ. Отборът беше изграден от 17-годишния Константин Кобуров до 40-годишните Красимир Мелков и Росен Божинов. Индивидуална награда в турнира спечели 39-годишният Велик Танев, който бе обявен за най-добър вратар. Специални благодарности и на Димитър Бръчков, кмет на Петрич, за постоянната му подкрепа и съпричастност към делото на ОХК Беласица (Петрич).В залата, сред публиката бяха забелязани и легенди от Звездния шампионски отбор на Бела, като Янко Монев и Румен Бохоров, което също беше много радващо”, сподели м.с.Красимир Мелков, който 30 години упражнява този вид спорт, участник във всички възрастови национални гарнитури – до мъжете.