Thursday, May 23, 2024
HomeСпортС гол на Димитър Иванов Беласица спечели контрола срещу Спартак (Плевен)

С гол на Димитър Иванов Беласица спечели контрола срещу Спартак (Плевен)

Беласица-Спартак (Плевен) – 1:0 (0:0)

Втория  си контролен мач от зимната подготовка мъжкият отбор на ОФК Беласица изигра на стадиона в село Марикостиново срещу втородивизионния Спартак (Плевен).

През първата част на срещата опитите на футболистите на двата отбора да открият резултата се оказаха безуспешни. Веднъж Георги Георгиев от гостите уцели гредата зад стража на Беласица Димитър Пангев. Футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През второто полувреме наставниците на двата отбора дадоха шанс на останалата част от футболистите от резервната скамейка. В 70-та минута вратаря на Спартак (Плевен) Станислав Антонов тръгна да чисти топката, Мариян Вангелов се изпречи, кълбото се отклони и отиде у Димитър Иванов, който от 35 метра успя да изпрати топката в мрежата за 1:0. Преди това в 51-ва и 58-ма минути Васил Шопов и Георги Георгиев уцелиха гредите зад петричкия вратар.

Пропуски в мача направиха КуфреЕта и Запро Динев през първото полувреме и Мариян Вангелов и Аспарух Смилков през второто полувреме за домакините и Георги Георгиев през първото и Боримир Карамфилов и  Васил Шопов през второто полувреме  за гостите.

През цялото време на двубоя валеше дъжд, което също помагаше да не се играе добър футбол.

След мача старши треньорът на Спартак (Плевен) Красимир Бислимов сподели следното: „Получи се добър двубой, без грубости на терена. Ние проиграхме няколко чисти голови положения, като на три пъти уцелихме гредите след удари на Георги Георгиев, Боримир Карамфилов и Васил Шопов. Дадох шанс на абсолютно всички налични футболисти, като нападателите са седем и ги ползвах по 30 минути в двубоя. Направихме фатална грешка и загубихме контролата. Следващият ни контролен мач ще бъде в сряда срещу Вихрен (Сандански)”.

Срещата беше ръководена на ниво от съдийската тройка Иван Донев, Костадин Ангелов и Йордан Гошев.