Saturday, May 18, 2024
HomeСпорт Кюстендилската каратека Владимир Назъров с две златни отличия на ката от силния...

Кюстендилската каратека Владимир Назъров с две златни отличия на ката от силния турнир “Никон Опън”, триумф за Никол Михалкова

Клуб “Шурикен” завоюва 13 медала на престижната надпревара, за Веселин Димитров и Велизар Колешански предстои Балканиада

Карате клуб “Шурикен” направи поредното си отлично представяне и спечели 13 отличия на силния турнир “Никон Опън 2018”. Над 800 състезатели от 14 държави участваха в престижната надпревара, а кюстендилската школа с треньори Веселин Димитров и Велизар Колешански се състезаваха с 12 състезатели в дисциплините ката, кумите и отборно ката и кумите. Талантливите шурикени спечелиха 3 златни, 5 сребърни и 5 бронзови медала.

С две златни отличия се окичи Владимир Назъров на ката до 14 и при кадетите 14-15 г. Никол Михалкова триумфира на ката момичета до 8 г. и се класира на 3-то място на кумите опън категория до 8 г.

Георги Матуски е втори на ката до 14 и трети при кадетите 14-15 г. Той грабна и среброто на кумите кат. -45г до 14 г. Второ място и за Янислав Миленков на кумите кат. +45 кг до 14 г.

На отборно ката кадети Владимир Назъров, Радин Тихолов и Георги Матуски са втори при 14-15 г. Сребро завоюваха и Деян Миленков, Георги Матуски и Мартин Василев на отборно ката до 14 г.

Бронзови медали на ката за Християн Василев и Мартин Василев до 12 г., Никола Христов, Янислав Меленков и Владимир Назъров станаха трети на отборно кумите до 14 г.

Кюстендилската школа записа и три пети места на ката – Васил Здравков момчета до 10 г. и Искрен Тодоров до 12, както и Виктория Венкова на кумите при кадети +53 кг.

“Много силен турнир, във всяка категория имаше над 30 състезатели. Доволни сме от представянето на нашите деца. Предстои Балканско първенство на 24 и 25 март в Истанбул за мъже и жени, като Веселин Димитров и Велизар Колешански ще са част от националния отбор”, каза главният треньор на “Шурикен” Емил Димитров, който бе съдия на турнира.