Monday, May 20, 2024
HomeРегионДупница„Марек” победи с 2:0 ФК „Кюстендил” в дербито

„Марек” победи с 2:0 ФК „Кюстендил” в дербито

• Димитър Чечев и капитанът на дупничани Росен Йорданов от дузпа отбелязаха головете за важните три точки

„Марек” се наложи с 2:0 над ФК „Кюстендил” в регионалното дерби, играно пред около 250 зрители на стадион „Бончук”. Дупничани спечелиха втората си победа в Югозападната трета лига и взеха глътка въздух, събирайки 8 точки.
Марекчани започнаха леко сковано срещата и в първите десетина минути гостите бяха по-активният отбор. Минутата бе 8-а, когато Александър Александров от кюстендилци получи хубав пас на десетина метра от дупнишката врата и стреля опасно, но Костадин Гоцев показа много добър рефлекс и изби топката в ъглов удар.

Капитанът Росен Йорданов отбелязва дузпата.

Тимът от Дупница се окопити и в 16-ата минута вече водеше в резултата. Тогава Димитър Чечев се възползва от колективна грешка в отбраната на противника и неразчетено излизане на вратаря Хуго Гумейро и успя да го прехвърли за 1:0. Само четири минути по-късно Чечев можеше да удвои, вкарвайки втория си гол в мача с удар от границата на наказателното поле, но стражът на ФК „Кюстендил” със сетни усилия изби коженото кълбо в напречната греда, а оттам в корнер.
Точно след час игра влезлият като резерва Еньо Кръстовчев изведе по чудесен начин Веселин Любомиров, който бе съборен от Гумейро в наказателното поле. Главният арбитър Иво Андреев не се поколеба да посочи бялата точка, а с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Росен Йорданов. Капитанът стреля непоколебимо в лявата част на вратата и покачи на 2:0.

Футболистите на „Марек” се поздравяват след втория гол.

Двайсет минути по-късно Кръстовчев отново показа класата си и пусна невероятен пас към нахлуващия Николай Ганчев, който обаче пропиля възможността и не успя да реализира, останал сам срещу противниковия вратар.
В продължението на срещата ФК „Кюстендил” отбеляза гол, който обаче бе отменен. Попадението не бе зачетено, тъй като футболист на гостите влезе опасно в областта на гърдите на дупнишкия страж Гоцев и за това свое действие получи жълт картон.
Със спечелените три точки „Марек” вече има 8 и се изкачи на 12-о място в класирането. Кюстендилци се смъкнаха до петата позиция с 16 пункта.
В следващия кръг дупничани гостуват на шестия „Оборище” (Панагюрище), а ФК „Кюстендил” приема самоковския „Рилски спортист”.

„Марек”: Гоцев, Каймакански, Гроздин, Йорданов, М. Георгиев, П. Иванов, Д. Георгиев (51- Николов), Чечев (55 – Кръстовчев), Ганчев (86 – С. Димитров), Владимиров
Старши треньор: Цветан Видински

ФК „Кюстендил”: Гумейро, Бачовски (77 – Д. Христов), Александров, Пенков (65 – Катарино), Стойнев, Мицаков (46 – Петров), Анастасов, И. Иванов, Йовчев, Вълов, Газиев
Старши треньор: Николай Николов