Monday, May 13, 2024
HomeСпортПолитехника с драматичен успех в дербито с Миньор

Политехника с драматичен успех в дербито с Миньор

Политехника изкова осмата си победа в редовния сезон на ББЛ, А група Запад. В Спортната зала в Дупница домакините спечелиха дербито с Миньор Перник с 80:75.

Особено емоционални се оказаха заключителните минути от последната четвърт, когато Политехника се измъкна от трудна ситуация, за да стигне до успеха.

Дупничани водеха почти през цялото време, но 3.50 мин. преди края Миньор изравни за 70:70. Перничани дори поведоха секунди по-късно със 73:72 с тройка на Георги Бързаков. В оставащите 2.55 мин. обаче Политехника обърна резултата в своя полза, печелейки в крайна сметка с 5 точки разлика.

С 20 точки за тима от Дупница се отличи Омар Ел-Аюби, прибавяйки и 5 борби. 16 точки добави Мартин Петров, а с 12 точки и 3 борби се отчете играещият треньор и капитан Ивайло Константинов.

За съперника по 15 точки нанизаха Мартин Тодоров и Боян Тенев.

В класирането Политехника вече е втори с 8 победи и само 2 загуби.