Monday, May 13, 2024
HomeРегионМарио Матиканов спечели наградата за Спортист номер 1 на Самоков

Марио Матиканов спечели наградата за Спортист номер 1 на Самоков

Марио Матиканов е избран за Спортист номер 1 на Самоков за 2022 година. Матиканов е състезател по ски бягане към спортен клуб “Александър Логистикс” и завоюва редица призови места тази година.

Второто място е за състезателката по ски-аллпийски дисциплини Ева Вукадинова от СК „Боровец”, третото за Деница Манолова от БК „Рилски спортист“.

Останалите призьори в топ 10 са: Десислава Иванова – Клуб по борба „Рилски спортист”, борба, Божидар Лазаров – СК „Рилски спортист”, борба, Георги Кръстев – Клуб по борба „Рилски спортист”, борба, Петър Милев – СК „Александър Логистик”, ски бягане, Даниела Йорданова – СК „Рилски скиор”, ски бягане, Яна Попова – СК „Бороборд – Самоков”, сноуборд и Дани Чолаков – СК „Рилски скиор”, ски бягане.

В община Самоков бяха раздадени призове и за треньор, и отбор на годината. Общинският съвет връчи и поощрително отличие за Най-перспективен млад спортист, а събитието се проведе в спортна зала „Арена Самоков“.

Победител в категорията Отбор на годината е БК Рилски спортист – девойки до 16 години. Момичетата спечелиха световната титла като представители на ПГ „Константин Фотинов“ от Ученическите игри по баскетбол. Също така завоюваха шампионската титла при девойките до 16 години, сребърните медали от Държавното първенство за девойки до 19 години и спечелиха Купата на България за същата възраст. На второ място е мъжкият баскетболен състав на Рилски спортист. Трети е детски футболен клуб Рилски спортист – 2011.

При треньорите от спортните клубове в общината първото място бе за Маргарита Маринкова, треньор на БК Рилски спортист – девойки. На втора позиция е Красимир Матиканов, треньор по ски бягане в Спортно училище „Никола Велчев“ – град Самоков, а трето място зае Александрина Кашинова, която е треньор по борба в спортен клуб Рилски спортист.

Ивана Матина, преподавател по физическо възпитание и спорт в Средно училище „Отец Паисий“, бе наградена по случай своя 60-годишен юбилей за активна спортна дейност като състезател по лека атлетика.

Наградите за Спортист на годината на община Самоков бяха връчени от кмета Владимир Георгиев, председателя на общинския съвет Мая Христева, заместник – кмета Дончо Зашев и общински съветници от Комисията по образование, култура, младежки дейности и спорт.