Архирейският наместник отец Георги Паликарски: Истински се надявам , че с Божията помощ този път ще успеем
Параклис на името на небесния покровител на България Св.Иван Рилски ще се построи на Седемте рилски езера.

"Идеята е доста стара, но все нещо се случваше и не можеше да се осъществи. Предложението е обсъждано още от времето на патриарх Максим. След това зад каузата застана и дядо Неофит, но винаги изскачаха някакви процедурни пречки. Изграждането на храм е свързано с много документи и перипетии, които са се превръщали в препъникамък във времето назад", разказа архиерейският наместник на Дупнишка духовна околия отец Георги Паликарски.

Той изрази надеждата си, че този път начинанието ще бъде успешно. ”От страна на Софийска света митрополия са предприети съответните процедури пред различни министерства, НП "Рила" и др. институции . Искрено ще се радвам, ако този път успеем. Вярвам, че моментът е назрял. Имаме благословията на българския патриарх и софийски митрополит Даниил. Считам, че и държавата има готовност да окаже съдействие”, коментира архиерейският наместник на Дупнишка духовна околия, ставрофорен иконом отец Георги Паликарски.
Определено е и мястото на бъдещия храм. Той ще бъде до новопостроената сграда на ПСС . Параклисът няма да е голям.
"Ще бъде каменен, приблизително около 40 кв.м. Проектът е още от времето, когато бяха предприети строителните дейности около изграждането на пункта на ПСС ", коментира отец Паликарски.

Припомняме, че преди седмица за втори път на Седемте рилски езера се качи патриарх Даниил и освети водите при езерото Бъбрека. Негово светейшество изрази становище за осезателното присъствие на привърженици на Бялото братство там - "това, което се случва, не е канонично, св. Иван Рилски е покровител на Рила, той е осветил планината - не Петър Дънов", каза патриархът.










--700.jpg)


