Дупница Спорт

СК “Гладиатор“-Дупница грабна 12 медала в Горна Малина

  06.10.2025 12:19  
СК „Гладиатор“-Дупница грабна 12 медала  в Горна Малина

Силен старт на новия спортен сезон записаха децата от спортен клуб “Гладиатор“ в Дупница, които участваха в турнира “Олимпийски таекуондо таланти“, проведен в Горна Малина.

Въпреки че това бе първото им състезание за сезона, младите състезатели демонстрираха отлична подготовка и боен дух. Малките гладиатори се завърнаха с 12 медала – 7 златни, 2 сребърни и 3 бронзови, както и две отборни купи – второ място при децата в клас А и второ място в клас Б.

След впечатляващото си представяне в Горна Малина, клубът насочва вниманието си към следващото голямо предизвикателство – Балканското първенство, което ще се проведе от 16 до 19 октомври, като дупнишкият клуб ще бъде домакин на престижния форум.

 “Като брой участници  това ще бъде най-голямото спортно събитие, случвало се в гр. Дупница. До момента има 1100 регистрирани за участие състезатели. Турнирите са два. На 16-и и 17-и е балканското първенство, за него са регистрирани 750 състезатели от 78 клуба от 12 страни. На 18- и и 19- и е Балкан къп G1 - турнир който носи точки за световната ранглиста. За него са регистрирани състезатели от над 25 държави.

СК “ Гладиатор “ ще участва с 43 деца, кадети, юноши и девойки“,  съобщават от клуба.

 

Снимка: СК “Гладиатор”