Санкционирани са още двама футболисти на дупнишкия клуб и помощник треньорът с 500 лв.
Глоба в размер на 1000 лева и предупреждение за лишаване от домакинство наложи Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз на дупнишкият футболен клуб “Марек“. Санкцията е заради навлизане на зрител на терена по време на домакинския мач срещу “Дунав“ (Русе).
Припомняме, че след срещата от ръководството на дупничани изказаха мнението си за поведението на част от феновете на клуба, които са нарушили добрият тон:
Част от феновете на тима ни хвърляха бутилки от минерална вода в посока скамейката на гостите, като преди това заблуден от превъзбудата си фен навлезе непозволено в границите на терена. Всичко това се случи, малко преди края на мача. С такова поведение се вреди на клуба, който държи финансова дисциплина, като след тези изцепки, ще трябва да бъдат заплатени не малко суми за глоби”.
От клуба напомниха, че на стадиона има камери, които са запечатали феновете, позволили си поведение, което "не кореспондира с нормалността" , като по този начин “се нарушава финансовия комфорт на Марек.”
По-късно от ръководството пристъпиха към безпрецедентно отношение спрямо собствения си фен и публикуваха снимката на Станислав Кукушев, с цел поведението му да стане достояние на футболната общественост в града.
“Малко преди края на второто полувреме Кукушев от агитката на сектор В, нахлу на терена, прескачайки огражденията. Същият беше изведен бързо, но с действията си донесе глоба на клуба от дисциплинарната комисия на БФС. Кукушев е бил установен от голяма част от присъстващите фенове на стадиона”, описаха случката от клуба.
Публичният линч спрямо Станислав Кукушев разпали страстите и предизвика обратен ефект у феновете от Дупница, които разкритикуваха играта на отбора и припомниха времето, в което Марек попадна в черните списъци, заради скандални разкрития за черно тото, свързани именно с настоящото ръководство.
Десетки привърженици защитиха Кукушев, определяйки го като един от малкото “истински“ запалянковци. Поради обществения натиск, клубът свали публикацията си.
Наказания от Дисциплинарната комисия на БФС бяха наложени и на трима представители на дупнишкия клуб. Защитникът Борислав Вакадинов получи червен картон по време на срещата и ще бъде със спрени състезателни права за една среща, както и глоба от 200 лева.
Същата санкция е наложена и на полузащитника Валери Йорданов, който бе изгонен след последния съдийски сигнал. Помощник-треньорът Светослав Георгиев също е санкциониран със забрана да изпълнява функциите си за един мач и глоба от 500 лева.
Снимка: https://marek1915.com/












--700.jpg)
