Исторически момент за България и за Самоков – едно от най-престижните колоездачни състезания в света, Giro d’Italia, ще премине по българските пътища през красивите маршрути на Боровец. Това е уникална възможност страната ни да покаже магията на Самоков пред световната колоездачна общност, убедени са хората от спортните среди в града.
Участието на българските маршрути в първите етапи на състезанието е не само привилегия, но и признание за природата, културата и спортния дух на региона. Това е шанс за Самоков да демонстрира красотата на планината, гостоприемството на местните хора и потенциала на района като дестинация за спорт и туризъм.
Giro d’Italia е символ на страст, дисциплина и стремеж към върхове, а през 2026 г. този символ ще премине именно през Самоков и Боровец. Младите спортисти и всички жители ще имат възможността да станат свидетели на вдъхновяващи моменти в реално време и да почувстват енергията на едно от най-емблематичните събития в световния колоездачен календар.












