Петрич Сандански

9 ден тормоз за превозвачите по границата: Преминаването на товарни автомобили през “Кулата-Промахон“ само по тъмно

  11.12.2025 14:03  
9 ден тормоз за превозвачите по границата: Преминаването на товарни автомобили през „Кулата-Промахон“ само по тъмно

9 ден продължава тормозът за превозвачите по границата с Гърция. Преминаването на товарни автомобили през “Кулата-Промахон“ става по тъмно. До 19:00 часа е  спряно движението на товарни автомобили и в двете посоки през граничен преход “Кулата-Промахон". Това съобщиха от Главна дирекция “Гранична полиция". Оттам допълват, че ограничението се налага заради стачни действия на гръцка територия. 

От Агенция “Пътна инфраструктура" уточниха, че временното ограничение в движението е за автомобили над 12 т. Водачите изчакват на място.

 В сряда отново беше преустановено движението на тежкотоварни автомобили в двете посоки на граничен преход “Кулата-Промахон". Водачите изчакваха на място. Преминаването беше възстановено малко след 19:00 часа. 

Припомняме, че причина за преустановеното движение са протестни действия на гръцки фермери. На 3 декември, към 14:00 ч., в съвместния контактен център за полицейско сътрудничество на "Промахон" е получена информация от представител на гръцката полиция за затваряне на пътя в района на граничния преход в посока Гърция. Преустановено е пропускането за всички превозни средства за неопределен период от време.

Мярката е с цел да се осигури безопасността на движението във връзка с провеждани протестни действия от страна на гръцките земеделски производители от Северна Гърция.