Двама шофьори, седнали зад волана на леки автомобили след употреба на алкохол, са задържани от полицията в Пернишко.
В сряда около 02:00 ч., на ул. “Младен Стоянов“ в пернишкия кв. “Изток“ е проверен лек автомобил “Фиат“, управляван от 46-годишен жител на с. Дивотино. При изпробването му с техническо средство за употреба на алкохол са отчетени 2,19 промила в издишания въздух.
В същата нощ в гр. Радомир е спрян за проверка лек автомобил “Пежо“ с водач 25-годишен жител на радомирското с. Прибой. Алкохолната му проба с техническо средство е показала 2,01 промила в издишания въздух.
Двамата мъже са отказали кръвни проби за химичен анализ и са задържани за срок до 24 часа по Закона за МВР. Автомобилите им са иззети и транспортирани на наказателен паркинг.
Образувани са бързи производства, работата по които продължава под надзора на прокуратурата.










--700.jpg)


