Славните близнаци на Марек Иван и Венцислав Петрови празнуват рожден ден – навършиха 75 години. Те са родени на 19 март 1951 г. в София и са юноши на Левски. Най-големите си успехи постигат с екипа на Марек от Дупница, където играят между 1976 и 1982 година.
Иван има 136 мача и 61 гола в “А“ група, а брат му Венцислав е със 166 мача и 46 гола. В националния отбор на България Иван е записал 4 мача, а Венцислав – 3.
Легендарните братя Петрови са ключови фигури в знаменития тим на Марек, който печели Купата на Съветската армия през 1978 г. и постига исторически победи над Байерн Мюнхен, Ференцварош и Абърдийн на сър Алекс Фергюсън. Отборът завършва на трето място в първенството през сезон 1976/77.
Иван Петров отбелязва един от головете за победата с 2:0 над Байерн на стадион “Бончук“. При успеха с 3:0 над Ференцварош и двамата братя вкарват по един гол, а за триумфа с 3:2 над Абърдийн Иван вкарва два пъти, а Венцислав веднъж.
Освен с Марек, близнаците са носили екипите на Балкан Ботевград, Торпедо Карлово, Ботев Пловдив и Добруджа, като оставят ярка следа във всеки отбор, в който са играли.
В своя статия https://retro.bg/ пише: Близнаците Иван и Венцислав Петрови са сред звездите на “Марек” от втората половина на 70-те години на миналия век. Те са юноши на “Левски”, но намират своето призвание в тъкмо дупнишкия отбор, където играят от 1976 до 1982 г. Иван има 136 мача и 61 гола в “А” група, брат му е със 166 мача и 46 гола.













