Крими Петрич

Заловиха 44-годишния нападател, повалил и обрал 86-годишен мъж в Петрич

  24.03.2026 15:46  
Заловиха 44-годишния нападател, повалил и обрал 86-годишен мъж в Петрич

44-годишният Г.Д. е привлечен като обвиняем за извършен грабеж в град Петрич, съобщиха от Районната прокуратура в Благоевград. Инцидентът е станал на 22 март около обяд, когато е нападнат 86-годишния С.К.

Според събраните доказателства, обвиняемият е повалил възрастния мъж на земята и е използвал физическа сила, за да му попречи да сигнализира за помощ. От пострадалия е отнета сумата от 30 евро. След проведени оперативно-издирвателни мероприятия от страна на полицията и прокуратурата, извършителят е бил установен.

Паричната сума е намерена и възстановена на С.К. Към момента Г.Д. е задържан за срок до 72 часа по постановление на наблюдаващия прокурор. Предстои внасяне на искане в съда за вземане на постоянна мярка за неотклонение “задържане под стража“. Разследването по случая продължава под надзора на Териториалното отделение в Петрич.