Благоевград Крими

21-годишен е загиналият при тежката катастрофа край Садово, автомобилът е с благоевградска регистрация

  25.03.2026 11:20  
21-годишен е загиналият при тежката катастрофа край Садово, автомобилът е с благоевградска регистрация

21-годишен младеж е загиналият при тежката катастрофа край Садово, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР – Пловдив. Автомобилът БМВ, в който е пътувала жертвата, е с благоевградска регистрация. Младият мъж е издъхнал на място, след като във вторник около 14:45 часа колата се удря странично в тежкотоварен камион. Смъртта на пътника е констатирана от медицински екип, а тялото му е извадено от купето със специализирана техника на пожарната.

Зад волана на колата е бил 20-годишен младеж, който се е разминал без сериозни наранявания и е отказал хоспитализация. В болница под наблюдение остава третият пътник – момче на 15 години. Шофьорът на камиона е на 32 години. От полицията съобщиха, че направените на място тестове за алкохол и наркотици и на двамата водачи са отрицателни. Взети са и кръвни проби за химически анализ.

По случая е образувано досъдебно производство в РУ-Асеновград. Разследващите органи продължават работата по изясняване на всички обстоятелства и причини, довели до трагичния сблъсък. Черната статистика на МВР за изминалото денонощие сочи, че в страната са станали общо 8 тежки катастрофи с двама загинали и осем ранени.

От началото на месеца произшествията са 331 с 26 жертви, а от началото на годината по пътищата са загинали 85 души.

Снимка: БНР