Сандански

Община Сандански предупреждава за повишен риск от пожари

  22.06.2026 11:01  
Община Сандански предупреждава за повишен риск от пожари

Община Сандански призова за повишено внимание заради високите температури и опасността от пожари

Община Сандански призова жителите и гостите на региона да бъдат особено внимателни заради очакваните най-горещи дни от годината и повишения риск от възникване на пожари.

От общинската администрация предупреждават, че сухото време и високите температури създават сериозни предпоставки за бързо разпространение на огъня в горски, земеделски и урбанизирани територии. Подобни инциденти могат да доведат до значителни щети върху природата, имуществото и живота на хората.

Гражданите са призовани да не палят огън на открито извън определените за това места, да не изхвърлят фасове, кибрити и стъклени отпадъци в природата, както и да не допускат запалване на сухи треви и растителни отпадъци.

От Общината напомнят също да не се паркират автомобили върху суха растителност, тъй като нагорещените части на превозните средства могат да предизвикат възникване на пожар.

При забелязан огън гражданите трябва незабавно да подадат сигнал на телефон 112. Местната власт апелира за отговорност и съпричастност от страна на всички жители и гости на общината с цел предотвратяване на пожари и опазване на природното богатство на региона.

Припомня се, че на 17 юни пожар засегна около два декара със сухи треви и отпадъци край ромската махала в Петрич.