59-годишен перничанин е задържан, след като бил хванат да шофира с над 2 промила алкохол в кръвта, съобщиха от полицията.
Проверката е извършена на кръстовището при Изчислителния център в Перник. Униформените спрели за проверка лек автомобил “Субару“, управляван от местния жител.
При тестването с дрегер уредът отчел 2,24 промила алкохол в издишания въздух. Водачът е отказал да даде кръвна проба за химичен анализ.Мъжът е задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано бързо производство.От полицията уточняват, че автомобилът не е собственост на водача и не е бил иззет.


--800.jpg)










