Второ районно управление – Перник е предприело комплекс от превантивни и контролни мерки срещу нарушения, извършвани от водачи на двуколесни моторни превозни средства, съобщиха от полицията.
Действията са предприети след постъпил сигнал от гражданин за нарушаване на нощната тишина и неспазване на правилата за движение от мотоциклетисти.
В рамките на проверките е изискан списък от сектор “Пътна полиция“ към ОДМВР – Перник на лицата, които са придобили мотоциклети през последните две години. Проведени са и срещи със собственици на двуколесни превозни средства, като са им връчени предупреждения за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата и правилата за обществения ред.
Общо 20 души са били предупредени да управляват мотоциклетите си отговорно, без да създават шум и да смущават гражданите.При извършен контрол са установени и нарушения, за които са съставени 5 акта и няколко фиша на водачи на двуколесни МПС.
От полицията уточняват, че контролните действия ще продължат с цел превенция на нарушенията, повишаване на безопасността на движението и гарантиране спокойствието на жителите на общината.
ОДМВР – Перник призовава мотоциклетистите да спазват правилата за движение и да проявяват отговорност към останалите участници в трафика и гражданите.


--800.jpg)










