Здравка Евтимова е автор на посланието
Дворецът на културата е избран за дигиталната пощенска картичка на Перник в националната кампания, посветена на културния туризъм през 2026 г. Изборът не е случаен, тъй като сградата е сред най-разпознаваемите символи на града и през годините се е утвърдила като водещ културен център, домакин на десетки събития в сферата на изкуството, музиката, литературата и традициите.
Инициативата има за цел да възроди традицията на изпращането на послания от любими места, като представя българските градове и техните емблематични културни обекти чрез специално създадени дигитални пощенски картички.
Включването на Двореца на културата в националната кампания е признание за значимата му роля в съхраняването и развитието на културното наследство.
Автор на посланието към дигиталната пощенска картичка на Перник е световно признатата писателка и почетен гражданин на града Здравка Евтимова.













