Дете на 3-години почина в ДКЦ "Изток" в Пловдив, потвърдиха от полицията.
Сигналът е получен тази сутрин на тел. 112 в 9:30 часа. Родителите го отвели в здравното заведение. Приела ги личната лекарка. Тя започнала да оказва първа помощ, викнала и Спешен екип, но детето починало.
"Нямаме информация какво е погълнало", коментираха пред "24 часа" от здравното заведение. И уточниха, че личният лекар е там под наем и не е под юрисдикцията на управителя д-р Ралица Спасова.
Аутопсия ще установи какво е погълнало детето и каква е причината за смъртта. ДКЦ "Изток" обслужва квартал "Изгрев" и съседния "Столипиново".
Води се досъдебно производство. Смъртта на дете винаги се е приемала като трагедия, коментират лекари. И признават, че най-тежко е да съобщиш на родители за фатален край./"24 часа"













