С впечатляващо представяне завърши участието си Таекуондо клуб “Хоук“ – Банско на традиционния международен турнир “Охрид Оупън 2026“, проведен в Охрид. Надпреварата събра състезатели от редица държави, сред които Сърбия, Молдова, Босна и Херцеговина, Гърция, Албания и други страни от региона.
Клубът от Банско бе представен от осем състезатели, които завоюваха общо осем медала и за пореден път затвърдиха доброто име на “Хоук“ на международната сцена.
Най-успешно се представи Мария Котиркова, която спечели златен медал в дисциплината спаринг при жените до 62 килограма, сребро в категория до 67 килограма и бронз във формите при жени до I дан. Със златно отличие се окичи и Боян Стипцов, който триумфира в спаринга при юношите до 60 килограма.
Сребърен медал в спаринга при децата на възраст 10–11 години в категория над 45 килограма завоюва Исмайл Кунгьов, а Георги Донев се нареди на трето място в същата категория. Отлично бе и представянето на Джемал Дагонов, който спечели сребро във формите при деца на възраст 12–13 години и бронз в спаринга до 50 килограма.
С достойни изяви на турнира се отличиха още Александра Дурчова, Дениз Орцев и Георги Пазвантов, които също допринесоха за силното представяне на клуба.
Зад поредния международен успех стои трудът на треньора Николай Кехайов, чиято всеотдайност, професионализъм и последователна работа продължават да превръщат Таекуондо клуб “Хоук“ – Банско в една от водещите школи по таекуондо в страната.
Турнирът в Охрид бе последното състезание за клуба през настоящия сезон. Състезателната година приключва с престижни отличия, достойни представяния и още едно доказателство за високото ниво на подготовка на младите състезатели от Банско.
Снимки: Община Банско













