Съдят 74-годишен от Драгичево за шофиране с 1,57 промила алкохол

  23.06.2026 10:37  
Съдят 74-годишен от Драгичево за шофиране с 1,57 промила алкохол

74-годишен жител на село Драгичево е привлечен като обвиняем за управление на автомобил след употреба на алкохол над допустимото количество.

Случаят е от 13 април т. г., когато в селото полицейски служители извършили проверка на лек автомобил “Пежо“, управляван от местния жител. При тестването му с техническо средство е отчетена концентрация от 1,57 промила алкохол в издишания въздух.

Последвалият анализ на взетата кръвна проба потвърдил наличието на алкохол над 1,2 промила, което представлява престъпление по Наказателния кодекс.

Мъжът е привлечен като обвиняем, а действията по случая продължават съвместно с прокуратурата.