Блок на ул. "Цар Симеон Велики" №6 в Дупница тъне в непрогледен мрак, хората се прибират на тъмно от месеци

  23.06.2026 14:08  
Блок на ул. \

Живущите в сградата се оплакват и от задушлива воня, която се разпространява от необитаемо и неочистено след пожар жилище

 

Живущите на улица “Цар Симеон Велики“ №6 в Дупница изпратиха сигнал за поредица от сериозни проблеми в района, които от месеци остават без решение. Гражданите се оплакват от липса на безопасност и настояват за публичност и спешна реакция от страна на институциите по казуси, които пряко застрашават сигурността и здравето им.

От месеци пред жилищния блок липсва работещо улично осветление. Всяка вечер кварталът потъва в пълен мрак, което силно ограничава видимостта около паркираните автомобили и самите входове на сградата. В оплакването си живущите описват ситуацията така:

“Хората се прибират на тъмно, а видимостта около паркираните автомобили и жилищните входове е силно ограничена.“

Сериозно безпокойство е предизвикал и среднощен инцидент около 3:00 часа, при който в района се е наложила спешна намеса на екип на пожарната заради аварирало електрическо съоръжение. Този случай допълнително е нагнетил напрежение и чувство за несигурност пред блока.

Сериозен е и екологичният и хигиенен проблем вътре в самата сграда. В нея има апартамент, който е бил засегнат от пожар преди месеци, но и до момента не е приведен в нормално и безопасно състояние.

Съседите подчертават, че положението става критично с покачването на температурите:

“От него се разпространява неприятна и силна миризма във входа, която особено в летните жеги се засилва и се усеща осезаемо в общите части.“

Всички тези обстоятелства създават сериозни притеснения относно безопасността, хигиената и общото състояние на сградата, като повдигат и въпроси относно липсата на контрол върху подобни случаи.

Жителите на ул. “Цар Симеон Велики“ №6 категорично настояват Община Дупница и компетентните институции да извършат проверка на място и незабавно да предприемат необходимите действия за подобряване на условията за живот в района.