С множество медали и призови класирания гимнастичките на СКХГ “Гранд“ – Сандански приключиха своя състезателен сезон преди началото на лятната подготовка. Възпитаничките на клуба взеха участие в 21-вото издание на международния турнир “Купа ЦСКА“, който се проведе заедно с традиционния международен турнир “Мемориал 78“.
Надпреварата се организира от КХГ ЦСКА и е посветена на паметта на трагично загиналите в самолетна катастрофа треньор, състезатели, съдия и корепетитор – Жулиета Шишманова, Румяна Стефанова, Валентина Кирилова, Севдалина Попова и Снежана Михайлова.
Състезателките от Сандански се представиха достойно както в дисциплината “Гимнастика за всички“, така и в индивидуалната надпревара, като добавиха нови отличия към богатата колекция на клуба.
В категория “Принцеси“ композицията “Бронзова вълна“ в състав Златомира Влахова, Анастасия Илиева и Ая Николова заслужи бронзово отличие след силно и емоционално изпълнение.
Отборът “Диско танци“ спечели сребърна вълна. В състава бяха Елена Богданова, Ивайла Мингова, Александра Букова, Никол Туджарова, Ния Велева, Виктория Тулева и Маша Зарицка, които впечатлиха със синхрон и артистичност.
Успешно бе и представянето в индивидуалната надпревара. Божидара Янева се окичи със златен медал и първо място в своята категория. Сребърни отличия спечелиха Валерия Вангелова и Сесилиа Бобевска, а Евгения Димитрова завоюва второто място в класирането. Виктория Гоговска се нареди на трета позиция и заслужено получи бронзов медал, докато Веселина Донушева завърши непосредствено до призовите места с четвърто място.
Турнирът беляза края на състезателния сезон за възпитаничките на СКХГ “Гранд“ – Сандански. След успешното представяне гимнастичките ще насочат усилията си към лятната подготовка и предстоящия лагер, където ще продължат да усъвършенстват своите умения и да се подготвят за новите предизвикателства през следващия сезон.













