Отменена е контрола с “Рилски спортист“ заради траура в школата на “белите“
Футболни клубове от Югозападна България изразиха съболезнования след трагичната катастрофа на автомагистрала “Тракия“, при която загинаха две деца от школата на “Славия“ и бащата на едно от тях. Трагедията предизвика силен отзвук в спортните среди, а редица клубове публикуваха емоционални послания в подкрепа на близките на жертвите и общността на столичния клуб.
От ФК “Ботев“ (Ихтиман) написаха: “Трудно се приема такава трагедия. Разтърсва те из основи и се питаш къде сбъркахме, че по пътищата загиват деца. В един миг пътуваш към мечтата си. В следващия се превръщаш в нечия най-голяма болка. Днес футболът замълча. Почивайте в мир, малки шампиони. Кураж и сила на семейството, на колегите от Славия и на всички, които днес сърцата им скърбят. Ние учим децата на любов към топката! Време е държавата ни да започне да обича и децата ни!“
Със също толкова емоционално послание се обърнаха и от ФК “Струмска слава“ (Радомир), откъдето заявиха: “Ние от ФК “Струмска слава“ изразяваме своите най-искрени съболезнования към близките, семействата, съотборниците и всички в Академията на ПФК Славия София по повод трагичната загуба на младите футболни таланти. В този тежък и болезнен момент сме заедно с вас в скръбта и споделяме болката от загубата на тези невинни детски животи. Няма думи, които да утешат подобна трагедия, но се молим за сила и кураж на всички засегнати от нея. Поклон пред светлата памет на децата.“
Към съболезнованията се присъединиха и от ФК “Граничар“ (Логодаж):
“ФК Граничар Логодаж изказва съболезнования на близките на загиналите деца от Детско-футболната школа на Славия при нелепата катастрофа, станала днес на автомагистрала “Тракия“.“
С думи на подкрепа към семействата на загиналите излязоха и от ДЮФК “Хлапетата“ (Благоевград): “Съболезнования за близките на починалите в катастрофата днес – две деца, родени през 2017 година, от ПФК “Славия“ София. Нека цялата сила, любов и подкрепа бъде с тях пред тази огромна трагедия. Цялото семейство на ДЮФК “Хлапетата“ е с вас.“
Съпричастност към болката на близките изразиха и от ФК “Септември“ (Симитли), откъдето написаха: “С дълбока тъга научихме за трагичния пътен инцидент, при който загубиха живота си две деца от детско-юношеската школа на ПФК Славия София. В този изключително тежък момент изказваме своите най-искрени съболезнования към семействата, близките, съотборниците и цялото семейство на Славия. Пожелаваме бързо и успешно възстановяване на треньора Иван Терзийски и неговата съпруга, които пострадаха при инцидента. Септември Симитли скърби заедно със Славия и е съпричастен към болката на всички засегнати от тази огромна трагедия.“
От своя страна ОФК “Беласица“ (Петрич) също излезе с емоционална позиция: “Няма по-тежка скръб от загубата на детски живот. С натежали сърца научихме за трагичния пътен инцидент край Ямбол, отнел живота на две деца – футболисти от Академия Славия, както и на бащата на едно от тях. От името на ОФК Беласица изразяваме своите най-искрени съболезнования към семействата и близките на загиналите, както и към цялата общност на Академия Славия и ПФК Славия София. В такива моменти думите са безсилни пред огромната човешка болка. Днес цялото футболно семейство скърби заедно. Защото по най-грозния начин губим най-ценното – децата си. С кръв плащаме за липсата на сигурност на пътя. А с тях си отиват мечти, усмивки и едно бъдеще, което никога няма да бъде изживяно. Поклон пред светлата им памет.“
Към вълната от съпричастност се присъедини и фен-клубът на “Миньор“ (Перник):
“Фен-клуб Миньор изказва своите най-искрени съболезнования към семействата и близките на невинните деца, загубили живота си в трагичната катастрофа днес. Това е огромна човешка трагедия, която разтърси цялата спортна общественост и остави дълбока болка в сърцата на всички ни. В този тежък момент сме съпричастни към скръбта на близките и се молим за сила и кураж, с които да преминат през това неописуемо изпитание. Почивайте в мир.“
Трагедията доведе и до промени в програмата на представителния отбор на “Славия“. От клуба съобщиха, че е отменена предвидената контролна среща срещу “Рилски спортист“ от лятната подготовка. Двубоят трябваше да се играе на 27 юни в Симитли.
От школата на “белите“ обявиха едномесечен траур в памет на загиналите деца и преустановиха всякаква дейност до второ нареждане. Представителният тим на столичния клуб, воден от старши треньора Ратко Достанич, продължава подготовката си в Банско.













