ФК Банско започна лятната си подготовка за сезон 2026/2027 в Югозападната Трета лига. Първата тренировка на отбора беше водена от треньорския тандем Борис Галчев и Иван Топузов, а на нея присъстваха общинският съветник Иван Драгостинов и Георги Берин.
Клубът вече работи по лятната селекция и привлече няколко нови попълнения. В състава се завръщат добре познатите на банските привърженици Павел Головодов, Ибрахим Шериф и Виктор Ергин.
Екипа на Банско ще подсилят още юношата на ЦСКА Иван Андонов, както и Денислав Рашев, който пристига от Септември.
Промени има и в изходящата селекция. Роман Родопски напуска клуба и ще продължи кариерата си в Пирин (Благоевград), а с отбора се разделят още Мирослав Боянов и Петър Кепов.
С началото на подготовката в Банско поставят основите на новия сезон, като амбицията е тимът да се представи успешно в първенството на Югозападната Трета лига.
Снимки: ФК Банско













