На 76-годишна възраст почина Самуил Шейнин – дългогодишен директор на Професионалната гимназия по строителство и техника “Арх. Йордан Миланов“ в Перник и една от емблематичните личности в образователната система на града.
Новината за кончината му съобщи неговият син Борис. С дълбока скръб бе посрещната и от образователната общност, която се сбогува с един от своите уважавани ръководители и дългогодишен председател на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България.
През годините Самуил Шейнин остави трайна следа в развитието на професионалното образование в Перник. Колегите му го помнят като енергичен, инициативен и отдаден директор, който с нестандартно мислене, динамичност и последователност успяваше да реализира редица идеи в полза на училището и неговите възпитаници.
След дългогодишна работа начело на строителната гимназия той се пенсионира през 2016 г. За своя принос към българското образование е отличаван многократно, а през 2015 г. получава престижната награда “Св. Иван Рилски“, учредена от Министерството на образованието и науката за високи постижения и принос в развитието на образователното дело.
Съболезнования и поклон!













