Дупница има нов повод за гордост. Състезателите на СКТМ “Марек-Дигеста спорт“ Стефан Димитров и Йоан Величков станаха част от златния състав на България, който спечели Балканското отборно първенство по тенис на маса за юноши до 19 години. Заедно със Стефан Димитров и Йоан Величков в състава бяха още съотборниците им Никола Генчев, Даниел Димитров и Борис Бончев, а отборът бе воден от треньора Константин Парапанов.
Българският национален отбор триумфира в надпреварата, провела се в Елбасан, Албания, като записа шест поредни победи по пътя към шампионската титла.
Българите започнаха турнира с убедителни победи над Албания и Северна Македония с по 3:0. Последва драматичен успех срещу Гърция с 3:2, а в елиминационната фаза националите победиха Сърбия с 3:1 и Румъния със същия резултат. Във финала България се наложи над Турция с 3:1 и заслужено спечели златните медали.
Успехът бе допълнен и от кадетите до 15 години, които също станаха балкански шампиони. В техния състав бяха Мирослав Шмидт, Виктор Димитров, Стефан Бончев, Лъчезар Христов и Димитър Димитров с треньор Стоян Поппетров.
От СКТМ “Марек-Дигеста спорт“ поздравиха своите състезатели и всички български представители за впечатляващото представяне, с което донесоха пореден успех за българския тенис на маса.
33-тото Балканско първенство по тенис на маса за младежи събира представители на 13 държави и продължава с надпреварите в индивидуалните дисциплини, двойките и смесените двойки.
Снимки: СКТМ “Марек-Дигеста спорт“













