Трима души са загинали, а други 17 са ранени при 15 тежки пътнотранспортни произшествия в страната през изминалото денонощие, съобщават от МВР на официалния сайт на ведомството.
Черната статистика от началото на годината показва, че при катастрофи по българските пътища са загинали общо 218 души, а 3673 са останали пострадали. От министерството отчитат стряскащ ръст на смъртността в сравнение с предходната година. При съпоставка с реалните данни за същия период на 2025 г., когато загубилите живота си са били 183-ма, през 2026 г. се отчитат с 35 повече загинали участници в движението по пътищата.













