Жителите и гостите на Кюстендил ще имат възможност да проследят на живо финалния сблъсък на Световното първенство по футбол 2026. Тази вечер, 19 юли, от 21:00 ч., пространството около Арката на площад “Велбъжд“ отново ще се превърне във футболна сцена под открито небе.
Най-големият футболен мач за годината ще изправи един срещу друг националните отбори на Испания и Аржентина в директна битка за световната титла.
Организаторите канят всички фенове, семейства и приятели да се съберат в центъра на града, където на екран ще бъде излъчен историческият двубой. Целта е площад “Велбъжд“ да се превърне в споделено пространство за емоции, аплодисменти и магията на играта, докато стане ясен новият световен шампион.





--800.webp)







--700.webp)