Електрическите автобуси, с които се обслужва градският транспорт в Асеновград, бяха изведени от стоянката на Депото за отпадъци, където обичайно престояват в извънработно време. По изрични инструкции на кмета на общината д-р Христо Грудев и след съгласуване с компетентните органи превозните средства бяха преместени и паркирани на безопасно място в тунела до пощата, където ще останат на съхранение, докато трае опасността. Причината за извънредната мярка е фактът, че бушуващият в района пожар е обхванал частично територията на самото депо.
Късно снощи мащабен пожар пламна в непосредствена близост до бившия завод Химик на изхода на града, като първоначално огънят е тръгнал от запалени сухи треви. Поради силни ветрове пламъците са се разраснали бързо в посока към планината, което е наложило затварянето на пътя за село Поповица за движение в двете посоки. Към момента битката с огнената стихия продължава на място с участието на 50 пожарникари от Асеновград и Пловдив, разполагащи с 18 специализирани противопожарни автомобила, като на терен действат и служители на Районното управление в града.
Директорът на Регионалната инспекция по околната среда и водите в Пловдив Ивайло Йотков също пристигна на мястото на инцидента. След координация с кмета на Асеновград експертите от екоинспекцията започват монтаж на специално оборудване за незабавни замервания и лабораторни изследвания, които трябва да установят дали има замърсяване на въздуха в района вследствие на пожара. От общинската и държавната администрация уверяват, че към настоящия час няма непосредствена опасност за околните населени места в общината, а всички необходими екипи и техника остават мобилизирани на терен до пълното овладяване на пламъците, чиито причини тепърва ще бъдат изяснявани.













