Равносметката след големия пожар край село Висока могила, община Бобошево, показва, че огънят е обхванал общо 1300 декара. Унищожени са 300 декара гора, къща и три спомагателни постройки, съобщават официално от ОДМВР – Кюстендил.
Пожарът възникна на 8 август в къща в селото, след което се разпространи в сухи треви и навлезе низово в гората. Огнената стихия наложи продължителна работа на пожарникари, горски служители и доброволци за ограничаване на разпространението.
В резултат на действията на екипите са спасени от унищожаване 1000 декара смесена гора и пет сгради. Предотвратяването на разрастването на огъня към тези площи и постройки е сред най-съществените резултати от проведената на терен операция.
Пожарът е потушен от екипи на РДПБЗН – Кюстендил, служители на горските стопанства и доброволци от доброволните формирования в Бобошево, София и Благоевград.
В гасенето са се включили и спонтанни доброволци, организирани от кмета на община Бобошево. Съвместните действия на професионалните екипи, горските служители и доброволците са помогнали огънят да не се разпространи към още по-голяма площ.
Окончателното ликвидиране на пожара е отчетено в 22:35 часа на 10 август.
Причините за възникването на пожара се изясняват от Районното управление на МВР – Дупница. Работата по случая продължава.













