Кюстендил Любопитно

“Аз обичам България, аз обичам Кюстендил“: Деца от града получиха урок по родолюбие

  20.08.2026 10:41  
„Аз обичам България, аз обичам Кюстендил“: Деца от града получиха урок по родолюбие

Последното занимание в НЧ “Генерал Владимир Заимов – 2013“ беше посветено на България и Кюстендил

Лятната програма за деца на НЧ “Генерал Владимир Заимов – 2013“ в Кюстендил приключи със занимание под мотото “Аз обичам България“, към което организаторите добавиха и “Аз обичам Кюстендил“.

В рамките на инициативата децата се включиха във викторина с въпроси за българската история, традициите, националните символи и Кюстендилския край. За участниците беше подготвен и специален кът, посветен на България, с националния трибагреник и характерни български символи.

По време на срещата всяко дете остави своя отпечатък върху общо табло, а сред най-интересните моменти бяха отговорите на въпроса какво означават за тях и с какво свързват България и Кюстендил.

“Шест срещи – шест незабравими преживявания! Шест срещи, изпълнени с усмивки, знания, игри, творчество и много обич към България и Кюстендил“, заяви председателят на читалището Цветомира Маринова.

По думите ѝ целта на инициативата е била децата да се запознават с българската история и традиции и да изграждат отношение към родния край.

С последното занимание приключи тазгодишната лятна програма на читалището, която включи общо шест срещи с деца.

От НЧ “Генерал Владимир Заимов – 2013“ заявяват, че имат намерение да продължат инициативата и през следващото лято.