Движението на влаковете между Владая и Горна баня е преустановено след инцидент с пътнически влак, съобщиха от ДП “Национална компания Железопътна инфраструктура“.
Около 14:00 ч. в междугарието Владая – Горна баня една от колоосите в задната част на пътническия влак №50280, пътуващ от Перник за София, е излязла от релсите. При инцидента няма пострадали пътници и служители на железниците.
По предварителни данни вероятната причина е разширение на железния път вследствие на високите температури. На място са изпратени аварийни екипи на НКЖИ, които работят по освобождаването на трасето и възстановяването на движението.
Заради инцидента бързият влак №5612 от Петрич за София и пътническият влак №50231 от София за Дупница са отклонени по маршрут през Перник – Волуяк – София.
За пътниците от влак №50205 от София за Радомир и №50112 от Благоевград за София е организиран автобусен превоз в участъка Драгичево – Горна баня.













