Сериозно количество наркотични вещества е иззето при полицейска операция в Пловдив. От 23-годишен мъж са иззети близо 2 килограма желирани бонбони с психоактивното вещество хексахидроканабинол (HHC), както и над 1 килограм марихуана.
Наркотиците са открити при претърсване на автомобила и жилището, обитавано от мъжа. Полицаите са намерили още електронна везна и вакуум машина, за които се предполага, че са използвани при пакетирането на наркотичните вещества.
Към досъдебното производство са приобщени също мобилен телефон и парична сума.
23-годишният пловдивчанин е задържан на 25 август за срок до 24 часа. Впоследствие е привлечен като обвиняем с постановление на наблюдаващия прокурор от Окръжна прокуратура – Пловдив и е приведен в ареста за срок до 72 часа.
Предстои прокуратурата да прецени следващите процесуални действия по случая.Разследването продължава.













