Tuesday, May 7, 2024
HomeБаскетболМиньор 2015 с рекордна за сезона победа и общо 20-та в ББЛ...

Миньор 2015 с рекордна за сезона победа и общо 20-та в ББЛ “А” група

Миньор 2015 записа 20-а победа в ББЛ А група. В среща от регион Запад, която се изигра в зала „Триадица“ в София, тимът се наложи убедително над Микс със 111:55.
Гостите водеха през цялото време, като вкараха 13 тройки и овладяха и впечатляващите 69 борби в мача.
След тази среща те са с баланс 20-1, докато техният опонент е с 5-16.
След размяна на кошове на старта баскетболистите на Георги Младенов бързо започнаха да трупат преднина и още след десет минути игра се откъснаха с 32:15. Почти през цялата втора четвърт те поддържаха разлика от около 20 точки, но след силен финал на полувремето, се откъснаха с 61:25.
Ситуацията не се промени и след паузата. Микс вкара едва 9 точки през третата част и след края и вече изоставаше с 34:85. Столичният тим успя да спечели последните десет минути, но на практика мачът отдавна вече се доиграваше.
Георги Дамянов бе най-резултатен за победителите с 26 точки. Георги Бързаков записа 21 точки, 11 борби и 7 асистенции. Милен Дудев вкара 17 точки, с 15 и 10 борби е Христо Гатев, а Камен Каменов добави 11 точки.