Tuesday, May 7, 2024
HomeСпортПетричките футболисти Граминов, Таушанов и Динев скриха топката на Беларус за победата...

Петричките футболисти Граминов, Таушанов и Динев скриха топката на Беларус за победата на „лъвовете” аматьори

Аматьорският национален отбор на България започна с победа участието си на междинния квалификационен турнир УЕФА – Купа на регионите, който се провежда в Сливен и Стара Загора от 4 до 10 октомври. В първата среща българските национали надиграха тима на Беларус с 3:1 на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Головете за „лъвовете“ отбелязаха Цветелин Цаковски (16′), Петър Казаков (68′) и Мирослав Радев (71′). За първия гол асистенцията бе дело на  петричкия футболист Любомир Граминов, в момента с фланелката на „Банско”, който изведе пред наказателното поле на Беларус Цветелин Цаковски и той сам срещу вратаря на противника не сгреши за 1:0. В 40-ата минута при меле пред вратата на Беларус Анатоли Илиев стреля и разтресе напречната греда.
През втората част на срещата надмощието на българските национали бе тотално, което бе причина да се отбележат още голове в противниковата врата. В 68-ата минута другият петрички футболист Марти Таушанов, сега с фланелката на „Беласица”, изведе майсторски в наказателното поле на Беларус Евгени Гроздин, който бе повален и гл. съдия отсъди дузпа, която Петър Казаков превърна в гол за 2:0. Влезлият в игра трети петрички футболист Запро Динев раздвижи нещата по десния фланг. В 71-вата минута след скоростна атака Динев навлезе в наказателното поле и подаде топката на Мирослав Радев, който я изпрати неспасяемо за 3:1. До края играта се водеше пред наказателното поле на тима от Беларус, но до ново попадение не се стигна.
Следващият мач на националите аматьори по програма е срещу отбора на Уелс на стадиона в град Сливен.
Последният мач на трикольорите е срещу Турция на 10 октомври (сряда) от 15,30 часа отново в Стара Загора.
Победителят в квалификационната група ще се класира за финалната фаза, която ще се проведе през юни 2019 година. Отборът е съставен почти изцяло от футболисти от Югозапада, а помощник на Манолов е наставникът на „Пирин” (Разлог) Христо Джоджов.