Tuesday, May 7, 2024
HomeСпортФутболистите на “Огражден 1955” забодоха “Стрела” със 7 гола

Футболистите на “Огражден 1955” забодоха “Стрела” със 7 гола

В мач от 11-ия кръг за първенството на регионална областна група “Струма-2” на терена в село Първомай се срещнаха отборите на местния “Огражден 1955” и “Стрела” /Петрич/. Двубоят започна с натиск на футболистите на домакините. При образцова контраатака в 10-ата минута след удар на Кристиян Стоилов топката срещна гредата зад стража на гостите. Две минути по-късно след изпълнение на фаул отляво топката се отби и попадна у Ивайло Златков, който я изпрати неспасяемо в мрежата зад противниковия страж за 1:0. В 14-ата минута Антонио Геров удвои резултата, изпращайки топката отблизо в мрежата на гостите за 2:0. Последваха два пропуска на нападателите на домакините, изскачайки сами срещу вратаря на “Стрела”. В 29-ата минута след изпълнение на ъглов удар отляво най-съобразителен се оказа Ивайло Златков и насочи топката в мрежата на гостите за 3:0. В 35-ата минута Динчо Георгиев бе изведен пред наказателното поле на гостите и майсторски прехвърли вратаря им за 4:0. В 39-ата минута след атака по десния фланг последва пас към Митко Учителски и младият талант насочи топката в далечния ъгъл зад стража на гостите за 5:0. На два пъти отново пропуските на нападателите на домакините и отличната намеса на вратаря на гостите бяха причина да не се уверили головата сметка на “Огражден 1955”. Шестия гол в срещата отбеляза Антон Геров в 60-ата минута, който бе изведен отлично от Иво Китанов. Седмото попадение бе дело на Иво Китанов. За отбелязване е, че футболистите на “Стрела” не успяха да отбележат поне едно попадение в срещата.
„Тази победа беше генерална репетиция преди голямото дерби в групата, което ще се играе следващата неделя в Коларово срещу местния “Подгорец”. До момента имаме само едно равенство в досега изиграните срещи, и то като гости в Митиново срещу местния “Светкавица”. Този път главният съдия Христо Божков ръководи срещата добре. Ако не бяха пропуските на Кристиян Стоилов, Динчо Георгиев и Антон Геров на няколко пъти, то петричкият “Стрела” можеше да си замине с двуцифрен резултат”, сподели Кирил Атанасов – треньор на ФК “Огражден 1955” /Първомай/.