Tuesday, May 7, 2024
HomeСпортФутболистите от Говедарци се закотвиха на първо място, с отбелязана дузпа Красимир Вардаров...

Футболистите от Говедарци се закотвиха на първо място, с отбелязана дузпа Красимир Вардаров стана герой

Отборът на „Рилец” от самоковското село Говедарци остава на първото място в Софийската ОФГ – Изток и след изиграването на мачовете от седмия кръг на есенния дял в четвъртия ешелон. Говедарчани надвиха трудно с 1:0 гостуващия състав на „Ракитин” от Трудовец и с 16 точки и голова разлика 9:1 останаха недостижими за преследвачите си от ОФК „Елин Пелин” и „Бенковски” от град Костенец. В герой за „Рилец” се превърна Красимир Вардаров, който в края на първото полувреме реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Петър Вардаров.
Гостите все пак трябва да бъдат похвалени за грамотната си игра, въпреки че доиграха мача с човек по-малко. Футболистите на ОФК „Елин Пелин” пък гостуваха в този кръг на стадиона в Пирдоп и победиха домакините с класическия резултат 3:0 и събраха актив вече от 15 точки и голова разлика 10:0. В този седми кръг футболистите от отбора на “Бенковски” от град Костенец почиваха. Те имат досега 12 точки, а головата им разлика е 13:3. Отборът на “Левски – 2007” от Долна баня пък гостува на стадиона на “Левски – 1923” в Елин Пелин и загуби срещата с 2:0. „Сините” от рилския град с досега спечелените 2 точки от два равни мача са в дъното на класирането в групата. В предстоящия осми кръг “Левски – 2007” (Долна баня) посреща на своя стадион състава на “Звездец” от Горна Малина, футболистите на “Рилец” от Говедарци пък ще гостуват на трудния отбор на “Спортист” от Нови хан, а пък “Бенковски” посреща в град Костенец тима на Пирдоп.