Скъсала се е дигата на река Изворска, в която се влива река Факийска.Четиричленно семейство е евакуирано от къща в село Извор, съобщиха от Община Бургас.
Няма опасност за останалите къщи. Пътят за Извор засега е отворен. А този през Извор за Габър, Зидарово, Вършило е затворен. Кметът на Бургас ще задейства системата BG-Alert за селата Извор, Вършило, Зидарово и Габър, поради преливане на реките Факийска и Хурдере. Пътят за тези села е затворен.
5 метра е височината на водния стълб на станцията за замерване на водните нива, разположена на моста за село Извор. 85 литра на кв. м е падналият дъжд до момента. Препоръчва се на жителите на тези села да използват пътя през село Димчево. На място са екипи на Община Бургас и Гранична полиция.












--700.jpg)
