Жителите на благоевградското село Падеш са с още една стъпка по-близо до разкриването на нов лекарски кабинет. Общинският съвет в Благоевград даде съгласие да бъде проведен публичен търг с тайно наддаване за отдаване под наем на две свободни помещения в сградата на кметството.
Помещенията, които се намират на партерния етаж на сградата – публична общинска собственост, ще бъдат приспособени за лекарски кабинет и манипулационна.
Предложението бе внесено от кмета на община Благоевград Методи Байкушев и е свързано с необходимостта от осигуряване на условия за медицинско обслужване на жителите на населеното място.
Досега лекарският кабинет се е помещавал в сграда в близост до Дома за пълнолетни лица с деменция “Св. Мина“. Преместването се налага, тъй като на терена се изграждат три нови сгради, предназначени за ползвателите на социалната услуга, съобразени със съвременните стандарти за грижа.













