Monday, May 6, 2024
HomeСпорт„Пирин“ (Разлог) допусна втора загуба от „Нефтохимик 2010“, следващият мач е в...

„Пирин“ (Разлог) допусна втора загуба от „Нефтохимик 2010“, следващият мач е в Благоевград

Шампионите от „Нефтохимик 2010“ са на крачка от финал в Суперлигата, след като се наложиха, като домакини над „Пирин“ (Разлог) с 3:1 (25:17, 23:25, 25:19, 25:22) във втория полуфинален двубой от плейофите. В първата среща волейболистите на Найден Найденов победиха категорично с 3:0 гейма.

Бургаският тим доминираше през повечето време, като интрига имаше единствено във втората част, когато разложани успяха да изравнят 1:1 гейма. Впоследствие играта тръгна равностойно, но домакините се откъснаха и не срещнаха повече проблеми. В четвъртия гейм „Пирин“ поведе и опита да вкара мача в тайбрек, но това не се случи.

Полуфиналите се играят до три победи. Следващите два мача са в Благоевград, където „Пирин“ ще бъде домакин.