Saturday, May 4, 2024
HomeСпортРекордните 33 двойки участваха в 9-ия национален международен турнир по спортен бридж...

Рекордните 33 двойки участваха в 9-ия национален международен турнир по спортен бридж „Кюстендилска пролет 2018”

Кюстендилци с две трети места – Георги Лазаров и Румен Христов на двойки и „Авеста” в отборното

Рекордните 33 двойки уважиха 9-ия национален международен турнир по спортен бридж „Кюстендилска пролет 2018”. През двата състезателни дни се проведоха срещите от двойковия и отборния турнир, а в надпреварата участваха както най-добрите български бриджьори, така и представители на Скопие.

Кюстендилската двойка Георги Лазаров – Румен Христов се нареди на 3-то място в турнира по двойки. Първото място купа и 300 лв. спечелиха Климентин Николчев и Красимир Симеонов от „Сердика”, които са многократни републикански шампиони. На второ място останаха Кирил Смирнов и Георги Георгиев от клуб “Боби”.

Тимът на K1 (София) в състав – Диана Дамянова, Виктор Аронов, Иван Нанев и Грозьо Ангелов Донев, който е републикански шампион за миналата година, спечели отборната надпревара “Кюстендилска пролет 2018”. Той получи купа и 600 лв. финансова награда. Втори е отборът на “Керемида” (София) в състав – Иван Величков, Гроздан Русинов, Борислав Попов и Николай Георгиев Кермедчиев. Трето място зае кюстендилският „Авеста” в състав – Иво Велков, Борис Кръстев, Александър Александров и Борислав Тричков. В надпреварата участваха 14 отбора.

Националният турнир по спортен бридж „Кюстендилска пролет 2018″ бе открит от зам.-кмета Светослав Василев в залата на парк-хотел „Кюстендил“, където се проведе състезанието.