Monday, May 6, 2024
HomeСпорт"Рилски спортист" тресна "Берое" със 79:77 при завръщането на капитана Бозов

“Рилски спортист” тресна “Берое” със 79:77 при завръщането на капитана Бозов

“Левски Лукойл” излезе начело в НБЛ 4 кръга преди края на редовния сезон

Завръщането в игра на капитана на “Рилски спортист” Йордан Бозов бе най-коментираната тема в Самоков след дербито с “Берое”. Домакините удариха съперника със 79:77 по инфарктен начин, а 39-годишният ветеран записа първи минути от месец насам. Причината за отсъствието на Бозов бе претърпяната хирургическа интервенция на коляното, заради която той пропусна последните 5 срещи в Националната баскетболна лига.

За 21 минути на паркета в “Арена Самоков” Данчо записа 9 точки и 3 борби, което бе оценено от зрителите по трибуните, скандирали неведнъж името на своя любимец.

Началото на мача въобще не предвещаваше драматичния му завършек. Момчетата на Людмил Хаджисотиров набързо взеха двуцифрен аванс. Заралии все пак успяха да стопят малко от изоставането си за 33:39 на полувремето. Както и в предишното домакинство срещу “Академик” (Пд), “скиорите” отново се прекършиха след антракта и старозагорци поведоха с 59:55 след третия период. Последната част бе изключително оспорвана, като домакините все пак имаха преднина от 5 пункта преди последните нападения на двата състава. “Зелените” обаче не се предадоха, стопиха разликата до 2 т. и дори можеха да си тръгнат с победата, ако поне един от двата им опита от зоната за 3 т. в края бе точен.

Върлината Еван Равънел бе най-резултатен за “Рилецо” с 18 точки. Влезлият като резерва Димитър Маринчешки напомни за себе си с хубав дабъл-дабъл от 13 т. и 12 борби, а Мартин Маринов и Златин Георгиев-Голди добавиха съответно 11 и 10 пункта.

Четири кръга преди края на редовния сезон лидер излезе тимът на “Левски Лукойл”. Столичани имат 37 точки, с 1 повече от “Рилски спортист” и третия “Академик” (Пд).