Friday, May 3, 2024
HomeРегионИхтиманАлександър Александров донесе четвърта победа на ФК "Кюстендил"

Александър Александров донесе четвърта победа на ФК “Кюстендил”

Кюстендилци нанесоха първо поражение на “Ботев” (Ихтиман) с 1:0

Четвъртата си победа постигнаха играчите на ФК “Кюстендил” в Югозападната трета лига. При доста горещо време на ст. “Осогово” играчите на Николай Николов спечелиха минимално с 1:0, а гола за домакините реализира централният нападател Александър Александров. В 67-ата минута той завърши успешно бърза контраатака, тръгнала от Атанас Пенков и асистенция на Виктор Анастасов. Така кюстендилският тим нанесе първо поражение на тима от Ихтиман в изиграните до момента шест кръга в първенството.

Двата отбора изиграха много слабо първо полувреме, в което липсваше всякаква идея и заряд, а играта бе доста накъсана. След почивката домакините вдигнаха оборотите и логично стигнаха до попадение, което се оказа и единственото в срещата. След тази победа отборът на ФК “Кюстендил” се намира на трето място в класирането с 13 точки, колкото има и “Марек”, но са с по-добра голова разлика.

В следващия 7-и кръг ФК “Кюстендил” гостува на 19 септември от 17 часа на “Пирин 1941” в Разлог.