Friday, May 3, 2024
HomeНовиниБългарияБалкан 1929 надигра дубъла на Септември (София) с 3:1

Балкан 1929 надигра дубъла на Септември (София) с 3:1

На стадиона с изкуствено покритие „Христо Ботев” в Ботевград се проведе мачът от 10-и кръг за първенството на ЮЗ Трета лига група А между отборите на местния Балкан 1929 и Септември ІІ (София). Срещата започна с натиск на домакините. В 7-ма минута главният съдия Борислав Цветков отсъди дузпа за игра с ръка на футболист на гостите, която Дейвид Йорданов превърна в гол за 1:0. Две минути по-късно Калоян Бонев бе изведен сам срещу вратаря на софиянци, но не успя да го простреля. При контраатака на гостите в 19-та минута, защитата на ботевградчани бе намерена неподготвена и Георги Тафраджиев сам срещу вратаря Слави Матин го излъга за 1:1. До края на първата част на срещата на няколко пъти футболистите на домакините не успяха да променят резултата.

След подновяването на играта през втората част в 51-ва минута Калоян Бонев след центриране в наказателното поле на гостите с глава изпрати топката в мрежата зад стража Владимир Иванов за 2:1. В 61-ва минута Петко Петков със страхотен шут при поредна атака на домакините изпрати топката неспасяемо в мрежата на Владимир Иванов  за 3:1. До края на срещата опитите и на двата отбора за отбелязване на нови голове не се осъществиха и тя завърши при резултат 3:1 за отбора на Балкан.