Monday, May 6, 2024
HomeСпортБеласица победи с лекота Витоша с 3:0 в Крупник

Беласица победи с лекота Витоша с 3:0 в Крупник

Трима нови дебютираха в контролата

Последния си контролен мач от лятната подготовка за новото първенство на Втора професионална лига мъжкият отбор на ОФК Беласицаизигра на стадиона в Крупник срещу Витоша (Бистрица).

През първата част на срещата по-добре стоеше на терена отборът на Беласица, чиито атаки бяха далеч по-качествени. В 33-та минута Аспарух Смилков от фаул от 25-26 метра извиси топката над изградената стена на гостуващия тим и се спря в мрежата за 1:0. Три минути по-късно Аксел Талонса насочи топката към Живко Димитров, който овладя кълбото в малкото наказателно поле на гостите и го оплете в мрежата зад стража на Витоша за 2:0. В 42-ра минута Аксел Талонса с директен обстрел разтресе напречната греда зад вратаря на Витоша.

Стартовият състав на петричкия тим престоя на терена до 50-та минута. След това се даде шанс на нов състав, който да доиграе срещата. В 60-та минута след центриране от фланга на Атанас Карачоров в наказателното поле на гостите Мариян Вангелов с глава направи резултата класически – 3:0. До края на срещата пропуски за отбора на Беласицанаправиха Запро Динев, КуфреЕта и Димитър Иванов.

В този мач старши треньорът на петричкия тим Петър Колев даде шанс за игра на футболисти, които играха по-малко в изминалия контролен мач срещу Миньор (Перник).

Дебют в двубоя направиха вратаря Захари Димитров и полевите играчи Марко Стойчевски от РС Македония и Николай Минков от Берое (Стара Загора).

„Не беше равностоен мачът, защото отборът на Витоша не е на нашето ниво. Дошлият на проби нигериец с италиански паспорт Ибрахима бе освободен. До края на седмицата ще има яснота кои от новопривлечените ще останат при нас. Има  още много неща за корекция в играта, каквато аз желая”, сподели старши треньорът на БеласицаПетър Колев.

Беласица: Захари Димитров, Динчо Йовчев, Атанас Димитров, Марко Стойчевски, Христо Петров, Виктор Ергин, Николай Минков, Мартин Тодорски, Аксел Талонса, Аспарух Смилков, Живко Димитров (Кирил Георгиев, Валентин Костов, Атанас Карачоров, Симеон Бояджиев, Мартин Русков, Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, КуфреЕта, Запро Динев, Мариян Вангелов, Димитър Иванов)